Технічний паспорт на нерухоме майно

Виготовлення технічного паспорта на власну нерухомість, будь то квартира, гараж, об’єкт незавершеного будівництва, житловий будинок, дачний (садовий) будинок та у яких випадках він потрібен.

Для початку розглянемо, що ж являє собою технічний паспорт?

Відповідно до приписів законодавства України технічний паспорт — документ, що складається на основі матеріалів технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна, містить основні відомості про нього (місцезнаходження (адреса), склад, технічні характеристики, план та опис об’єкта, ім’я/найменування власника/замовника, відомості про право власності на об’єкт нерухомого майна, відомості про суб’єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт тощо) та видається замовнику. Технічний паспорт має бути прошитий, пронумерований та скріплений підписом керівника суб’єкта господарювання, який проводив інвентаризацію, а також підписом виконавця робіт та контролера із зазначенням серії та номера кваліфікаційного сертифікату на право виконання робіт з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна. Технічний паспорт може бути оформлений як на цілу будівлю, так і на її частину, наприклад квартиру або групу приміщень.

У яких випадках потрібно робити технічний паспорт?

Технічний паспорт складається при проведенні як первинної, так і поточної інвентаризації та необхідний у таких випадках:

  • купівлі-продажу квартири/будинку (об’єкта нерухомості);
  • оформлення приватизації;
  • оформлення прав власності додому чи квартиру;
  • введення в експлуатацію самовільно збудованих будинків;
  • введення в експлуатацію будинків збудованих згідно з дозвільною документацією;
  • при здійсненні перепланування та реконструкції у квартирі/будинку з метою її узаконення (згідно з «Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна» вже здійснене перепланування, можливо, узаконити шляхом виготовлення технічного паспорта та наступної реєстрації в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно).

Первинна інвентаризація проводиться вперше і є обов’язковим для прийняття в експлуатацію збудованих об’єктів (будинків): житлові будинки, дачі, гаражі, магазини, торгові центри та інші об’єкти інфраструктури тощо.

Залишіть заявку і ми зв'яжемося з Вами